Wielkopostny Dar Serca BMP i Fundacja Hagia Marina

przez Fundacja Hagia Marina

19 kwietnia w ramach zbiórki żywności „Wielkopostny Dar Serca” Radna Rady Miasta Białystok Ksenia Juchimowicz i Prezes Fundacji Hagia Marina Patryk Panasiuk przekazali słodycze, środki czystości i wodę, które trafią wkrótce do najbardziej potrzebujących mieszkańców Białegostoku. Pomoc ofiarowana przez Fundację pochodzi od greckich darczyńców z Aten.

Prezes Fundacji Patryk Panasiuk dodał, że „naszym marzeniem jest zorganizowanie wyjazdu do Grecji dla tych dzieci, do których właśnie trafia bractwowa pomoc. Chcielibyśmy sfinansować im niezapomniane wakacje i wierzę, że wspólnymi siłami wkrótce osiągniemy ten cel.”
„Cieszę się, że Białostoczanie hojnie odpowiadają na tę akcję i chętnie angażują się w pomaganie. Darzę tę inicjatywę szczególnym sentymentem, ponieważ jeszcze jako członek Bractwa organizowałam pierwsze zbiórki”- powiedziała podczas przekazania pomocy radna Ksenia Juchimowicz.

Wielkopostna zbiórka żywności jest organizowana co roku przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej. Produkty są zbierane przez wolontariuszy w sklepach PSS Społem w Białymstoku, a następnie przekazywane w formie paczek potrzebującym rodzinom. W akcję zaangażowani są działacze BMP oraz wolontariusze.

Fotografie: Kamil Cywoniuk